ספירה וספירות

המילה בלוגוספירה עוררה אותי לעניין הספירות,שהם שבעת כוחות הנפש (חג"ת נהי"ם).כל אחד מכוחות רגש אלו אף הוא מורכב משבע,ובסה"כ הם מהווים ארבעים ותשעה צרופים של מידות ותכונות. 

שבע מידות הרגש

חסד – אהבת הטוב,השפעת הטוב.

גבורה – צדק,משמעת,ריסון עצמי,יראה.

תפארת – יופי והרמוניה,רחמים.

נצח – התמדה,חוזק,שאפתנות.

הוד – ענוה,הודאה,הדר.

יסוד – חבור,הטמעה.

מלכות – אצילות,שליטה,מנהיגות.

תקופת ארבעים ותשעה ימי הספירה נמנית בימים ובשבועות.שבעת הימים של כל אחד משבעת השבועות ביחד,מרכיבים את ארבעים ותשעה הימים.לכל שבוע,המידה שלו ולכל יום מאותו שבוע,מימד מסוים מאותה מידה-תכונה. (מתוך:ספירת העומר-תקון המדות היומי/הרב סימון ג'ייקובסון) 

ספירת העומר – ממוצאי יום א' של פסח ועד ערב חג השבועות,סופרים בכל ערב לאחר תפילת ערבית את הימים ואת השבועות שעברו :"היום יום אחד לעומר","היום שני ימים לעומר" וכו' במשך 49 יום,השם ספירת העומר נובע מכך,שהתחלת הספירה היא ביום שבו היו מקריבים – בזמן שבית המקדש היה קיים – את קרבן "עומר התנופה",שהוא קורבן מנחה משעורים,מהתבואה החדשה שנקצרה בליל ששה עשר בניסן.

הספירה מבטאת את ההשתוקקות לקראת חג מתן תורה שהוא ביום החמישים לעומר,ובו גם הקרבת מנחת שתי הלחם מהחיטה החדשה.בימי ספירת העומר נוהגים בקצת מנהגי אבילות (אין נושאים נשים,אין לובשים בגד חדש,אין מסתפרים ועוד) – זכר ל-24 אלף תלמידי רבי עקיבא שמתו במגיפה בזמן ספירת העומר,על שלא נהגו כבוד זה בזה.(מספר: כי הם חיינו -מושגים ביהדות/הרב שלום דב וולפא)

 העניין היפה שמצוי ביהדות הוא: "לחיות עם הזמן".

לגבי השיעור, העניין הוא הבלוגוספירה,אך לפי מעגל השנה היהודי אנחנו נמצאים בזמן ספירת העומר,וכל עניין הספירות ,הובא מן הקבלה.אז חשבתי קצת לשתף אתכם בסקירת "א ביסלע יידישקיט" שלי בזמן החשוב הזה, שבו אנו נמצאים כעת.

בברכה לקבלת התורה בשמחה ובפנימיות.(כפתגם כ"ק אדמו"ר הריי"צ)

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על ספירה וספירות

  1. מלכה, הפוסט שלך מהמם, ההקשר היהודי הוא מקסים בעינינו ומתאים בדיוק לתקופה. קבלת התורה ביום החמישים הוא זמן של הספירה הגבוהה ביותר ואנו מכינים עצמנו בספירת הימים והתעלות בקדושה על מנת להיות ראויים ומוכנים לקרבה הגדולה ביותר לאלוקות וזאת על ידי התעלות בשבעת מידות הרגש שפירטת שהם ממידות השלמות של האלוקות. הלוואי שנזכה לכך ונפנים את המידות האלה ונשאף לשלמות רוחנית.
    מלכה, את באמת מלכה אמיתית. אהבנו!!!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s